Операції на відкритому серці. Здобутки та проблеми кардіології області

Одним з наукових напрямків дослідження старших викладачів кафедри медичної фізики та інформаційних технологій № 2 ДНМУ к.пед.н. Суховірської Л.П. та к.пед.н. Лунгол О.М. є вивчення медико-фізичних властивостей апарату штучного кровообігу (АШК). З метою детального вивчення будови, дії та функціонування АШК Людмила Павлівна та Ольга Миколаївна 04 червня 2018 року мали змогу в Комунальному закладі «Кіровоградський обласний кардіологічний центр» бути присутніми на операції на відкритому серці – аортокоронарне шунтування (підшивання судин, які оминають уражену ділянку) (АКШ), яке проводилося за допомогою апарату штучного кровообігу.

Хочемо висловити велику подяку:

– головному лікарю Сухомлин Ганні Миколаївні;

– досвідченому кардіохірургу Клянчину Андрію Сергійовичу;

– кардіохірургу Печнику Станіславу Вікторовичу;

– лікарю-перфузіологу, в.о. зав. відділенням «Реанімації» Рибальченко Тетяні Геннадіївні;

– лікарю-анастазіологу Мельничуку Дмитру Ігоревичу;

– анестезисту Чечину Юрію Олександровичу;

– операційній медичній сестрі Матвієнко Марині Олександрівні;

– медичній сестрі-анестезистці Міщенко Оксані Валеріївні

за високий професіоналізм, за небайдужість до людського життя, чуйність та розуміння проблем тих, хто потребує допомоги і чия доля опинилася в складній ситуації, за плідну співпрацю, в надані допомоги при проведенні наукового дослідження, за можливість отримати знання, необхідні для успішного кар’єрного зростання та процвітання, за великий внесок у розвиток талановитої молоді.

Операції на відкритому серці. Здобутки та проблеми кардіології області

Завдяки спільній наполегливій праці головного лікаря, к.мед.н. Сухомлин Ганни Миколаївни та медичного персоналу в Кіровоградському обласному кардіологічному диспансері у лютому 2016 року було відкрито кардіохірургічну операційну.

У диспансері успішно освоєно операції на працюючому серці, які є надзвичайно складними та потребують високої майстерності. На працюючому серці у клініці проводять операції з аортокоронарного шунтування, заміни клапанів (мітрального та аортального), виправляють дефекти серця, видаляють пухлини серця. Одним із способів проведення операцій на серці полягає у зупинці серця й підключенні людини на час операції до апарату штучного кровообігу.

Середня тривалість операцій на серці становить 5-6 годин. Але нерідко складні операції затягуються аж до 7-8 годин. В основному їх робить кардіохірург вищої категорії Андрій Клянчин разом зі своїм асистентом Станіславом Печніком, якому передає свій досвід.

Суттєвий поштовх для розвитку кардіодиспансеру надало придбання у 2012 році сучасного ангіографа. Цей апарат для рентгенологічного дослідження судин дозволяє робити точну діагностику системи кровообігу, тобто показує, які судини забилися і де локалізоване звуження. На ангіографі проводиться близько тисячі обстежень на рік, в тому числі більше 500 коронарографічних обстежень (коронарних артерій серця). П’ятирічний досвід показав, що половині пацієнтів можна допомогти, поставивши стент (каркас, який розширює звужені судини). А половина хворих потребує проведення аортокоронарного шунтування (підшивання судин, які оминають уражену ділянку) та інших операцій на відкритому серці.

26

39

32

35

30

27

20

16

11

10