Разом проти раку

7 жовтня 2021 р., на базі Кіровоградського онкологічного центру відбулася бесіда волонтерів та фахівців онкологічного центру зі студентами навчальних медичних закладів на тему жіночого здоров’я.
Серед учасників зустрічі – й студенти Донецького національного медичного університету разом з в. о. декана медичного факультету №2 Людмилою Суховірською.
Ініціаторка заходу – очільниця Всеукраїнської організації «Разом проти раку» Лариса Лопата.
В жовтні у всьому світі проводять заходи до Дня захисту від раку молочної залози – найпоширенішого онкологічного захворювання серед жінок. В рамках цієї зустрічі організація «Разом проти раку» поділилася власним досвідом допомоги жінкам, які зіштовхнулися з таким діагнозом. Під час зустрічі Лариса Лопата акцентувала на тому, що в боротьбі з раком головне – все робити вчасно і йти до фахівців, поки хвороба знаходиться на ранній стадії.
У свою чергу завідувачка мамологічного відділення Кіровоградського онкологічного центру Ганна Богатирь констатувала, що в 95% випадків усі новоутворення доброякісні і їх можна вилікувати на початкових стадіях. Але жінки, не проходячи вчасно профілактичні огляди, запускають все до ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується.
У Кіровоградському онкоцентрі працює сучасне реабілітаційне відділення, в якому допомагають жінкам прийняти себе «з діагнозом». Під час зустрічі завідувачка реабілітаційного відділення Інна Канівець наголосила, що окрім лікувального процесу дуже важливою є психологічна підтримка пацієнток, адже у кожної з них має бути віра, що цей діагноз – не вирок.
Для студентів ДНМУ ця зустріч була особливо актуальною. Адже практичний досвід фахівців онкологічного центру та волонтерів Всеукраїнської організації «Разом проти раку» для них, як майбутніх медиків, є дуже цінним.
photo_2021-10-10_15-30-40
11
12
13
14
photo_2021-10-10_15-30-19
photo_2021-10-10_15-30-30