Профорієнтаційний квест для учнів Альтернативної школи “Мozaїka”

28 жовтня 2021 р. у Донецькому національному медичному університеті, що у Кропивницькому, для учнів 7-11 класів Альтернативна школа “Мozaїka” провели профорієнтаційний захід.

Викладачі кафедри фундаментальних дисциплін медичного факультету №2 ДНМУ разом зі студентами закладу влаштували для школярів справжній квест.

Спершу учні відвідали музей анатомії. Вони з цікавістю прослухали коротку лекцію з анатомії, відповіли на питання квесту та оглянули муляжі різних частин тіла. Також усі бажаючі мали змогу виміряти за допомогою пульсоксиметру рівень насичення кисню в крові та, власне, частоту пульсу, і, звичайно ж, одягнувши білі халати сфотографуватися поряд з муляжами.

Згодом на вихованців «Мозаїки» чекав майстер-клас з проведення серцево-легеневої реанімації, презентований студентами ДНМУ, які паралельно з навчанням працюють у бригадах швидкої медичної допомоги. Школярів ознайомили із сучасними принципами надання першої долікарської допомоги у випадку зупинки серця, з особливостями діагностики клінічної смерті, порядком дій у такій ситуації, правилами проведення непрямого масажу серця та штучної вентиляції легень.

Проте найбільше учнів зацікавила не теоретична, а практична частина майстер-класу, яка включала відпрацювання таких практичних навичок, як: діагностика клінічної смерті (визначення зупинки серцевої діяльності та дихання), проведення непрямого масажу серця, штучної вентиляції легень, контроль ефективності СЛР. Майбутні лікарі навчили школярів проводити СЛР на спеціальних манекенах і показали тонкощі, які застосовуються при проведенні реанімації в дітей.

Останньою локацією квесту стала хімічна лабораторія ДНМУ, де викладачі кафедри фундаментальних дисциплін медичного факультету №2 ДНМУ підготували для вихованців «Мозаїки» низку цікавих хімічних дослідів. Вони не просто демонстрували ці досліди, а разом із учнями обговорювали явища, які спостерігали, та надавали їм пояснення.

Після завершення квесту школярі відвідали фотозону Донецького національного медуніверситету та охоче робили селфі.

15

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

16