НАУКА У ВОЄННИЙ ЧАС: ІННОВАЦІЙНИЙ І ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РОЗВИТОК ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ПЕРЕМОГИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Науковці кафедри PhD ГАБОРЕЦЬ Ольга Андріївна та PhD ЛУНГОЛ Ольга Миколаївна 20 травня 2022 р. долучилися до онлайн-заходу «Наука у воєнний час: інноваційний і технологічний розвиток для здобуття перемоги та відновлення України» присвяченого Дню науки. Захід відбувся за участю Міністра освіти і науки Сергія ШКАРЛЕТА, представників МОН, Національної академії наук, Національного фонду досліджень і провідних вчених. У межах заходу учасники обговорили проблеми сучасної науки в період воєнного стану та вплив підтримки міжнародних спільнот. У межах конференції були представлені здобутки та досягнення молодих учених.
Мета заходу: підвищити усвідомлення громадськістю в Україні користі науки в такий
непростий для України час, на якому необхідно представити потребу взаємодії між наукою, державою та бізнесом, зосередити увагу на здобутках та досягненнях науки під час військової агресії рф, актуалізувати нові виклики та завдання для сучасної науки.

Завдання Дня Науки:
– привернути увагу до викликів, з якими зіштовхується наука у воєнний час;
– підвищити поінформованість громадськості про роль науки та інновацій для підтримки економіки під час воєнного стану;
– заохочувати національну солідарність, зокрема бізнесу, в інтересах спільного використання наукових досягнень різними стейкхолдерами;
– актуалізувати потребу використання досягнень науки для відновлення та розвитку
економіки України;
– створити умови та інструменти для налагодження наукової комунікації у межах України та за її межами;
– об’єднати всі наукові дослідження та розробки, які були створені у воєнний період –
масштабувати та створити єдиним ресурсом як засіб популяризації науки у складний
період.
Програма заходу була дуже насичена і включала виступи: Сергія ШКАРЛЕТА (Міністра освіти і науки України), Анатолія ЗАГОРОДНОГО (Президента Національної академії наук України), Олексія ШКУРАТОВА (заступника Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції – «Сучасний стан та виклики у сфері науково-технічної та інноваційної діяльності»), Ольги ПОЛОЦЬКОЇ (виконавчого директора Національного фонду досліджень України – «Національний фонд досліджень України: виклики, здобутки, перспективи») та ін.

1 2 3